OGÓREK OLEK

8 marca przedszkolaki miały okazję na swoich zajęciach poznać kolejnego bohatera warzywnego z projektu "Witaminki" jakim jest ogórek OLEK:)

Dzieci z grupy "Wesołe Skrzaty" podjęły "Ogórkowe wyzwanie" i  poznały postać ogórka Olka. Na zajęciach dzieci bliżej przyjrzały się warzywu, poznały jego cechy i właściwości. Wspólnie zastanowiły się, jakie potrawy są przygotowywane z ogórka. Podczas zajęć dzieci chętnie smakowały różnych rodzajów ogórków, próbowały obierać i trzeć warzywo. Na koniec zajęć maluszki przy pomocy Pań przygotowały dla siebie i dla grona pedagogicznego pyszne zielone kanapki. Nie zabrakło także kolorowania naszego głównego bohatera.

Grupa "Pszczółki" zaczęła wyzwanie od kolorowania postaci ogórka Olka i wypełniając go plasteliną. Następnie dzieci bezpiecznie kroiły nożami plastry ogórków, które później zostały skonsumowane. Dzieci wymieniały się doświadczeniami co można zrobić z ogórków i jakie są rodzaje, gdzie rosną. Na końcu obserwowaliśmy nasionka i zasadziliśmy je w Naszym warzywnym kąciku:)