Innowacja pedagogiczna "Mam czas na wspólne czytanie"

6 października  odbyło się pierwsze popołudniowe spotkanie Wesołych Skrzatów i ich Rodziców/ grupa maluszków/ , w ramach innowacji pedagogicznej ,, Mam czas na wspólne czytanie."

Wprowadzona innowacja jest też elementem realizacji projektu ,, Narodowego rozwoju czytelnictwa." Był to czas niezwykły- pełen bajkowych opowieści i muzycznych zabaw. Dzieci przeczytały razem z Rodzicami bajkę o Królewnie Śnieżce, która tym razem spotkała na swej drodze Olbrzymów. Okazało się , że wszyscy mamy ze sobą wiele wspólnego,  więc razem możemy  się bawić. Królewna przygotowała dla Olbrzymów uroczystą kolację. Kolacja dla Olbrzymów i Krasnoludków była inspiracją do wspólnych z Rodzicami zabaw plastycznych.  Ten wspólnie spędzony czas razem dał nam wszystkim wiele radości i zadowolenia. Dobrze, że znowu jesteśmy razem. Na pewno spotkamy się znowu.

W czwartek 24 listopada o godz. 17.00 odbyło się kolejne popołudniowe spotkanie Maluszków i ich Rodziców z cyklu ,, Mam czas na wspólne czytanie." W spotkaniu towarzyszyły nam nasze pluszowe misie. Okazja była wyjątkowa- Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tym razem przeczytaliśmy razem fragmenty bajki o ,,Misiu Uszatku" Czesława Janczarskiego / książeczka z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa./ Czy wiecie , że Miś Uszatek skończył w tym roku 65 lat?

Najważniejsze, że jego przygody nadal są aktualne i chętne czytane przez dzieci i dorosłych. Bardzo dziękujemy Rodzicom, za wspólne czytanie i wspólne zabawy z misiem.

Joanna Kenig