Warsztaty czytelnicze w Gminnej Publicznej Bibliotece w Jasienicy

27 października grupa "Muchomorki" i "Pszczółki" wybrały się na warsztaty czytelnicze do Gminnej Publicznej Biblioteki w Jasienicy.

Podczas warsztatów przedszkolaki poznały miejsca w bibliotece tj. czytelnia, wypożyczalnia. Zobaczyły jak wygląda proces wypożyczania książek, poznały "Jaśkę" - maskotkę biblioteki. W czytelni dzieci słuchały bajkę o krasnalu, który zakładał w lesie swoją bibliotekę czytaną przez Panią bibliotekarkę, były prowadzone swobodne rozmowy na temat ulubionych książek, rozwiązywaliśmy zagadki a przede wszystkim przypominaliśmy sobie jak powinniśmy dbać o książki i jak zachowujemy się w takich miejscach. Na koniec warsztatów przedszkolaki wykonały swoje zakładki -krasnale.

Wesołe Skrzaty też odwiedziły w czwartek 27 .10. 2022 -szkolną bibliotekę. Było tam bardzo dużo książeczek, głównie dla  dla starszych dzieci, ale Pani z biblioteki, Pani Danusia znalazła też coś dla nas maluszków. Przeczytała nam śliczna bajeczkę o pewnej starszej, o jej niezwykłym ogrodzie i pomocy dzieci z przedszkola.

Bardzo dziękujemy .

PS. W bibliotece był razem z nami Mały Miś- pacynka, która nam towarzyszy w programie ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury."