Dzień Ulubionej Książki

4 listopada w Naszym przedszkolu odbył się „Dzień ulubionej książki przedszkolaka”  połączony z dniem „Ulubionej postaci z bajek”.

Przedszkolaki w tym dniu przyniosły swoje ulubione książeczki- bajeczki, bajkowe stroje i rekwizyty. Słuchały bajkowych opowieści i wesoło się bawiły.  W maluszkach był bajkowy taniec z balonikami, bajkowe rysowanki oraz zabawa w teatrzyk. W grupie "Pszczółki" odbyły się przebieranki bajkowe połączone z wyszukiwaniem danej książki, odkrywanie zaczarowanych bajkowych postaci oraz dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami ze swoją ulubioną książką. Na zakończenie  wyłoniły Top 10 - ulubione tytuły spośród dziecięcych tekstów literackiach.

J. K