Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze promujące aktywne czytanie (z wykorzystaniem zakupionych książek)

W Naszym przedszkolu realizujemy zajęcia  dydaktyczno – wychowawcze promujące aktywne czytanie
(z wykorzystaniem zakupionych książek) w ramach Narodowego Programu Czytelniczego.

15.11.2022 r. Grupa średniaków dowiedziała się w tym dniu skąd się bierze deszcz. Wykorzystała do tego książeczkę zakupiona z Narodowego Programu Czytelniczego, w którym nasze przedszkole bierze udział. Dzieciaczki brały udział również w zabawach ruchowych, w których ubierali "niewidzialne kalosze".  Na koniec eksperyment "Deszczowa  chmura" w którym dzieci stworzyły swoja własną chmurkę, z której padał deszcz.

25.11.2022 r.- "Dzień Pluszowego Misia" - podczas zajęć poznawaliśmy misie, które zamieszkują książki i tworzą piękne, zabawne historie i opowieści.

.