Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z racji z tego, że ten dzień przypadał w niedzielę, w przedszkolu podejmowaliśmy ten ważny temat 21.11.2022 r.

Na zajęciach omówiliśmy ważne dla Dzieci prawa. Zapoznaliśmy się z różnymi książkami z Naszej biblioteczki, które przekazują Nam różne ważne rzeczy. Jedną z nich była książka Pana Marka Michalaka "Opowieści o tym co w życiu ważne". Poznaliśmy bliżej postać Janusza Korczaka oraz prawa dziecka, które ustanowił. Pamiętaliśmy również o kolorze niebieskim, ponieważ co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania właśnie tego odcienia we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Przedszkolaki u Nas działały sensorycznie i odbijały swoje dłonie na kartce zamoczonej oczywiście w niebieskiej farbie.