Zakończenie programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

W grudniu nasze przedszkole zakończyło realizację Narodowego Programu Czytelniczego. Na terenie placówki przeprowadzono  szereg akcji, przedsięwzięć w celu rozwijania czytelnictwa wśród najmłodszych

Dzieciaczki bardzo chętnie brali udział w różnorodnych  działaniach prowadzonych na terenie naszej placówki: chętnie wypożyczały książki w kąciku wędrującej książki, brały udział w konkursie plastycznym "Moja ulubiona bajka na dobranoc" oraz Gminnym Quizie wiedzy o bajkach organizowanym przez nasze przedszkole. Dzieci brały udział w innowacjach  "Skarpetkowe czytanie”- poznajemy przygody 10 niesamowitych skarpetek oraz "Mam czas na wspólne czytanie". W ramach realizacji projektu odbyło się spotkanie czytelnicze z Panem Poetą Show oraz Waldemarem Cichoniem. W ramach wycieczki dzieciaczki miały okazję poznania biblioteki w Jasienicy.  Od wrześnie do grudnia odbywały się także zajęcia dydaktyczno – wychowawcze  promujące aktywne czytanie (z wykorzystaniem zakupionych książek  w ramach programu.

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom za zaangażowanie  w realizację tego projektu i chęć udziału w warsztatach z Panem Poetą czy zakupu książek dla swoich pociech.  Wierzymy że wszystkie te działania wsparły naszych najmłodszych do rozwijania nawyków i zainteresowań czytelniczych.