Zabawy ze sztuką- Freblowskie konstrukcje u "Pszczółek":)

Przedszkolaki z gr. "Pszczółek" wykonały projekt w postaci kopuły geodezyjnej, która przypominała tzw. "Freblowskie konstrukcje". Najpierw przedszkolaki spróbowały z klocków swoich sił, w późniejszym etapie bawiły się chrupkami....mmmmm, ale pachniało w sali, a dzieciom było mało to jeszcze popołudniu spróbowaliśmy z plasteliny tworzyć swoje dzieła:)

Dzięki tym zajęciom poznaliśmy ciekawe postacie jakimi byli Panowie Friedrich Froebel oraz Buckminister Fuller.  Buckminster Fuller był architektem i konstruktorem.  Wśród jego kultowych prac należy wymienić kopułę geodezyjną. Jego dzieła przypominają freblowskie konstrukcje, ponieważ Fuller opracował swoją kopułę już jako dziecko i wzorował się na doświadczeniach, które zdobył uczęszczając do przedszkola freblowskiego. To właśnie miejsce przyczyniło się do wizji, którą wcielił w dorosłym życiu, przekształcić konstrukcję z grochu i patyków w budowlę.