Ogólnopolski projekt edukacyjny "WITAMINKI"- poznajemy pomidora PANUFACEGO

Nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. "Witaminki".
Cele Projektu:
• promowanie zdrowych nawyków żywieniowych;
• zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa;
• stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków;
• oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi;
• wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych.

26 lutego przedszkolaki poznały Pomidora Panufacego.

W ramach realizacji projektu przedszkolaki w każdej grupie były ubrane w kolorach pomidora, gdzie były podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Grupa "Pszczółki" przygotowała pyszne sałatki pomidorowe. W sali królowali sami kucharze, którzy ze smakiem spałaszowali swoje arcydzieła kulinarne: ) Na końcu zajęć każda grupa zasadziła z nasionek pomidorki, które w późniejszym etapie planujemy zasadzić do ogródka na terenie Naszej placówki:)

Dzieci z oddziału Starszaków podczas realizacji "Pomidorowego wyzwania" bliżej poznały postać pomidora Pafnucego. Na zajęciach dowiedziały się jakie wartości odżywcze ma warzywo, jak wygląda, jaki ma kolor i zapach. Dzieci miały możliwość krojenia pomidorów i próbowania jego różnych odmian. Przy wspólnym śpiewie piosenki przedszkolaki zasiały pomidory w doniczce.  Na zakończenie zajęć wszyscy wzięli udział w pomidorowym quizie oraz wykonali pracę plastyczną nawiązująca do tematu.