Eksperymenty w grupie "Pszczółek"

Od 26 lutego do 1 marca sala grupy "Pszczółki" zamieniła się w dziecięce laboratorium:) Poznaliśmy zawód chemika/naukowca, czym się zajmują, co potrzebują do swojej pracy. Zobaczyliśmy naczynia - mieszadełka, menzurki i różnego rodzaju naczynia potrzebne do wykorzystania w doświadczeniach..... I co najważniejsze bawiliśmy się w eksperymentowanie z kolorami- przelewaliśmy, mieszaliśmy kolory, zobaczyliśmy jakie kolory pomieszać, aby powstał nowy, ćwiczyliśmy chwyt szczypcowy przy naciskaniu z odpowiednią siłą pipety. Obserwowaliśmy jak balon napełnia się pod wpływem ciepła, wyhodowaliśmy kryształki w Naszym kąciku z soli i wody:) Potrafiliśmy na talerzu obserwować jak ludzik naprawdę tańczy przy użyciu markera do tablicy suchościeralnej.  Mogliśmy obserwować jak pomarańcza naprawdę świeci. Bawiliśmy się z magnesami, obserwowaliśmy jak olej jest lżejszy od wody i co się dzieje, gdy wrzucimy do oleju tabletkę musującą i powstanie gaz, który szybko się ulotni.  Przez cały tydzień dzieci były naprawdę pod wrażeniem każdego doświadczenia.