Pierwsza wycieczka członków szkolnego koła turystycznego

W dniu 30 września 2017 r. grupa członków Szkolnego Koła Turystyczno - Historycznego wybrała się  na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem wędrowaliśmy szlakiem z Brennej Bukowej na Przełęcz Karkoszczonka, przy okazji zwiedzając znajdujący się w pobliżu schroniska „Chata Wuja Toma” ośrodek narciarski.

Dzięki sprzyjającej pogodzie i humorom wycieczka należała do udanych. Jej  trasa  przebiegała wzdłuż ścieżki przyrodniczej, dzięki czemu z tablic umieszczonych na szlaku, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat beskidzkich lasów. Jak przystało na członków koła Turystyczno -Historycznego, odkryliśmy również ciekawe miejsce związane z II wojną światową.

Uczniowie wykazali się doskonałą formą fizyczną. Następna -  już wkrótce, jeśli pozwolą na nią warunki atmosferyczne.

Do zobaczenia na szlaku :)

Opiekunowie koła:

M. Biżek-Laszczak, D. Gala