Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja

43-386 Świętoszówka

Wieszczęta 50

Adres

43-386 Świętoszówka


Wieszczęta 50


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 433164
  • Do końca roku: 256 dni
  • Do wakacji: 63 dni

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Wieszczętach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej zspwieszczeta.szkolnastrona.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2017-08-01.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-04-01.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

1. Wiele zdjęć, obrazów grafik i innych informacji nietekstowych nie posiada alternatywnej wersji tekstowej.

2. Wiele materiałów tekstowych nie posiada odpowedniej hierarchii nagłówków.

3. Publikowane  nagrania wideo nie posiadają audiodeskrypcji lub treści alternatywnej.

4. Formularz zapisu do newslattera e-mail i sms nie weryfikuje poprawności działań użytkownika i nie wskazuje zidentyfikowanych błędów, nie umożliwia zatem ich bieżącej poprawy.

 

Wyłączenia:

  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 2020-07-14.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Karatnik, e-mail: zspwieszczeta@jasienica.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 693959730. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Siedziba: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieszczętach, Szkoła Podstawowa im. H. Kołłątaja w Wieszczętach

1/ wejście do budynku z trzech stron ( główne wejście od strony szkoły + wejście od strony przedszkola i sali gimnastycznej)

2/ szkoła posiada 3 kondygnacje: parter , piętro i cześć piwniczną. Całość z trzema wejściami :a/ wejście  główne do budynku ( parter);b/ wejście od strony parkingu (dawne boisko asfaltowe- parter);c/ wejście od strony Sali gimnastycznej Na górne i dolne korytarze prowadzą schody , oznaczone kontrastami na stopniach schodów. Ponadto na posadzkach korytarzy oznaczone  kontrastowo pasy. Na części głównej  budynku szkoły nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych, tylko na części od strony sali gimnastycznej, z tej strony wejście- jest przystosowane  dla niepełnosprawnych. Z uwagi na schody - wejście główne i od strony parkingu (boisko asfaltowe) – nie jest dostosowane dla niepełnosprawnych , natomiast na terenie szkoły odległości między ścianami pozwalają na przemieszczanie się wózka inwalidzkiego.

3/ na terenie  budynku szkoły nie ma windy , czy platformy.

4/ przy części szkolnej znajdują  się  parkingi ( wjazd na teren szkoły i na dawnym boisku asfaltowym) oraz od strony sali gimnastycznej i przedszkola (jeden parking) - brak określonych miejsc dla osób niepełnosprawnych z uwagi na dużą ilość miejsca postojowego na terenie parkingów. Określone tylko miejsce na wozy uprzywilejowane, typu: straż pożarna;


5/ Na teren budynku szkoły można wejść w towarzystwie psa przewodnika .

6/ Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Na terenie budynku nie oznaczeń alfabetu Braillea, występują wcześniej wspomniane kontrasty na stopniach schodów i na posadzkach korytarzy (kolory czarne i żółte), co ułatwia sposób przemieszczania się dla osób słabo lub niedowidzących.Na stronie internetowej szkoły znajduje się możliwość odczytania informacji z uwagi na widniejący kontrast w poruszaniu czcionkami pisma.

Aplikacje mobilne

Mobidziennik - aplikacja mobilna dla systemu Android oraz iOS

Placówka nie posiada innych aplikacji mobilnych.