WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Gramy dla okulistyki dziecięcej

„Przejrzyj na oczy”!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 30.,  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wieszczętach po raz pierwszy… ale na pewno nie ostatni!!!

Od 10.01.2022 r. w świetlicy szkolnej znajdowała się stacjonarna skarbonka, do  której uczniowie wrzucali dobrowolne datki.

W grudniu uczennice klasy ósmej wykonały własnoręcznie kartki świąteczne, z których dochód został przeznaczony na WOŚP.

W styczniu została zorganizowana licytacja przedmiotów podarowanych przez nauczycieli uczących w naszym Zespole. Licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klasy 8 i 7 b jako wolontariusze kwestowali na terenie naszej gminy w sobotę - 29.01. oraz w dniu finału -  w niedzielę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mazańcowicach.

W dniu finału została rozliczona skarbonka stacjonarna,  w której znajdowało się 1599,03 zł. - to efekt wspólnej chęci niesienia pomocy i Państwa hojności.

Czekamy teraz na rozliczenie naszych wolontariuszy.

Joanna Sikora