Święta majowe

W poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie.

W jej trakcie przedstawiona została historia jej powstania. Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest konstytucja i jaką rolę odgrywa w państwie prawa, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi oraz układem tanecznym skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

Gospodarzami akademii byli czwartoklasiści.

Składam podziękowania Pani Romie Tajduś za oprawę muzyczną oraz Pani Dagmarze Skowron za dekorację.

Wychowawca klasy 4

Justyna Wykręt