EUROPEJKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodzony jest  Europejski  Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w tym dniu w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one  na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.
      W ramach szkolnych obchodów odbyło się losowanie wybranych krajów europejskich. Uczniowie mieli za zadanie ubrać się w tym dniu w barwy przydzielonych krajów. Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w zabawie, która polegała na odszukaniu 15 flag europejskich rozmieszczonych po szkole i wpisanie nazwy ich kraju na przygotowanych drukach. Ponadto chętni uczniowie klas IV- VIII mogli wziąć udział w quzie sprawdzającym wiedzę o językach naszego kontynentu. Natomiast uczniowie klas młodszych na lekcjach języka angielskiego poznawali barwy flag europejskich, malowali je, utrwalali ich kolory, a także ćwiczyli ich usytuowanie na mapie. Uczniowie biorący udział w zabawach zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie.
      Na korytarzu szkolnym, zawisły tablice informacyjne dotyczące języków z całego świata, przez co uczniowie mogli zapoznać się z różnymi ciekawostkami, poszerzyć swoją wiedzę, a także nauczyć się kilku zwrotów w języku obcym.
      Dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w przyszłym roku.

Klaudia Hałat