Lekcja astronomii w Planetarium Śląskim w Chorzowie

W dniu 27 października 2023 roku uczniowie klas siódmej i ósmej wraz z wychowawcami udali się do największego i najstarszego planetarium i obserwatorium astronomicznego w Chorzowie – Śląskiego Parku Nauki.

Tu pod sferycznym niebem planetarium uczestniczyli w dwóch zajęciach dydaktycznych pod hasłem „A jednak się kręci”. W ich trakcie przyswoili treści dotyczące: elementów sfery niebieskiej, Ziemi w Układzie Słonecznym oraz ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi.

Lekcja astronomii okazała się bardzo cenna, pozwoliła uczestnikom wycieczki przenieść się w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni oraz zobaczyć wiele zjawisk, których obserwacja wymagałaby odległych wojaży.

Barbara Mikołajczyk

Katarzyna Karatnik