Wycieczka klas IV I V do Edukatorium Juliusz w Rybniku

10 listopada 2023 roku  klasy IV i V wybrały się na wycieczkę do Edukatorium Juliusz w Rybniku. Jej celem  było zwiedzanie wystawy Medycyna i Farmacja oraz udział w warsztatach.

Podczas niej uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi aspektami medycyny i farmacji. Wszyscy z zaciekawieniem przemierzali kolejne piętra wystawy, które obfitowały w różnorodne eksponaty. Było wiele interaktywnych elementów pozwalających uczniom na samodzielne doświadczanie i eksperymentowanie.

Po zwiedzeniu wystawy uczestnicy wycieczki wzięli udział  w warsztatach dostosowanych do ich wieku i zainteresowań. Podczas zajęć praktycznych dzieci miały okazję przeprowadzać prostą analizę chemiczną i zrozumieć procesy, które zachodzą w organizmach ludzkich. Klasa IV uczestniczyła w warsztatach pod hasłem „Główka pracuje”, a klasa V-  „Masz to we krwi”, Co w żyłach chlupocze?”. Uczniowie wykonali  modele 3D rozumu i kropli krwi.

Po  dniu pełnym wiedzy i wrażeń uczestnicy posilili się  pyszną pizzą w LabPizza w Rybniku. To był czas na delektowanie się  różnorodnymi smakami pizzy i dzielenie  się swoimi wrażeniami z całego dnia.

Wycieczka do Edukatorium Juliusz w Rybniku okazała się wyjątkowym doświadczeniem dla uczniów klas IV i V- połączeniem nauki i zabawy, okazją, by  poszerzyć swoją wiedzę na temat medycyny i farmacji. Ten niezapomniany dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Dagmara Skowron

Justyna Wykręt