Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest jako  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Z tej okazji uczniowie  naszej szkoły  przebrali się za postacie z wylosowanych bajek. Na korytarzu można było spotkać  wielu  bajkowych bohaterów, m.in: Spider - Mana, Shreka, Fione, Psi Patrol, Myszkę Miki, pingwiny, tygrysy oraz królewny.

Dodatkowo przeprowadziliśmy akcję „ Duzi dla małych”, w trakcie której uczniowie klasy 7 czytali bajki przedszkolakom i uczniom klas 1-3.

Na półpiętrze zostało  przygotowane stanowisko, przy którym można było rozwiązać quiz dotyczący wiedzy o bajkach. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie  otrzymywali słodki upominek.

W tym dniu przygotowana była również fotobudka, przy której można było sobie zrobić zdjęcie.

Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw koleżeństwa oraz chęci niesienia pomocy innym.

Była to świetna sposobność do integracji zespołu klasowego.

Dziękujemy za aktywny udział w akcji.

Justyna Wykręt

Joanna Sikora