Wycieczka klasy I do Stryszawy

16 listopada 2023 r. klasa I odwiedziła Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Celem wycieczki było poznanie tradycji zabawkarskich. Dla dzieci zabawa i zabawki to droga do poznawania świata. Drewniane zabawki ludowe, tworzone od ponad 150 lat w żywiecko- suskim ośrodku zabawkarskim pełnią funkcję poznawczą i dydaktyczną. Ich kształty, kolorystyka, czy też mechanizm działania rozwijają u dzieci różne zmysły. Poznaliśmy różne rodzaje drewnianych zabawek: karuzelki, klepoki, bryczki i karetki, kołyski, taczki, kasetki i grzechotki. Prawdziwą atrakcją były warsztaty plastyczne, na których uczniowie malowali wybrane przez siebie zabawki – stryszawskie ptaszki i koniki. To była wspaniała wycieczka. Pełni wrażeń, z pamiątkami wróciliśmy do domu, każdy z drewnianą zabawką w ręku. Dziękujemy Pani Joannie Sikora i Panu Robertowi za pomoc i opiekę w czasie wycieczki.

Wychowawczyni: Celina Więcek