Sukces Magdaleny Świerkot w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Człowiek a środowisko”

We wtorek 12 grudnia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach  XX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko” 2023.

Celem konkursu było  rozbudzanie świadomości ekologicznej - życia w czystym środowisku naturalnym,  popularyzacja działalności edukacyjnej nakierowanej na czyste środowisko,  kształtowanie wśród dzieci i młodzieży emocjonalnego stosunku do właściwych zachowań w środowisku, w którym mieszkają,  inspirowanie młodzieży do twórczości plastycznej i literackiej. Wzięło w nim  udział ponad 200 uczniów  ze szkół z powiatu bielskiego.

Jury zdecydowało się nagrodzić 28 najlepszych prac w czterech kategoriach:  plastycznych, literackich, multimedialnych i  fotograficznych.

Nasza uczennica Magdalena Świerkot z klasy VIII zdobyła II miejsce w kategorii prac multimedialnych.

Nagrody wręczał Członek Zarządu Powiatu - Barbara Adamska, Radny Rady Powiatu - Grzegorz Gawęda, Radny Rady Powiatu - Adam Caputa, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru - Beata Jura oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa -  Edyta Szkorupa.

Rozdanie nagród uświetnił minirecital zespołu „Włóczykije”

Ósmoklasistce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Joanna Sikora