Laureaci w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Matematyka.Plus

8 listopada 2023 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka Plus. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów naszej szkoły, w pięciu kategoriach, od klasy czwartej do klasy ósmej.

Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań w ciągu 45 minut. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie uczeń dostawał 4 punkty.
Zadania konkursowe dotyczyły różnych działów matematyki, toteż wymagały od ucznia dużej wiedzy i szybkiego tempa pracy ze względu na krótki czas trwania konkursu. Prace zostały sprawdzone przez organizatorów, a wyniki teraz przesłane do szkoły. Laureatem konkursu zostawał uczeń, który uzyskał co najmniej 80 na 100 punktów.

Laureatami w konkursie zostali: Krystian Sojka z klasy IV oraz Jakub Zamarski z klasy V.
Serdeczne gratulacje dla uczniów, którzy wykazali się niezwykłą precyzją w rachunkach i wybitną wiedzą w zadaniach konkursowych.

Uczniowie do konkursu przygotowywali się na kole matematycznym pod opieką nauczyciela matematyki Katarzyny Karatnik.

Katarzyna Karatnik