"Wykorzystuję - nie marnuję!"

Wyróżnienia dla uczniów  klas III i V ZSP w Wieszczętach

w konkursie Centrum Ekologiczno-Edukacyjnym Akademia Możliwości

"Wykorzystuję - nie marnuję!"

Konkurs organizowany przez Centrum Ekologiczno-Edukacyjne Akademia Możliwości miał na celu promowanie zachowań ekologicznych, naukę recyklingu oraz umiejętność kreatywnego wykorzystania przedmiotów, które najczęściej stają się śmieciami. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego.

Zadaniem konkursowym było stworzenie z materiałów wtórnych kreatywnego przedmiotu, np. zabawki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z materiałów recyklingowych postaci robotów, zabawek.

Prace uczniów klas III i V zostały wyróżnione w swoich kategoriach wiekowych za kreatywność i umiejętność właściwego wykorzystania materiałów wtórnych. Wyróżnienie to jest potwierdzeniem ich zaangażowania oraz promocji zachowań ekologicznych i recyklingu.

Ewa Myszogląd,

Dagmara Skowron