Wizyta Uczniów klasy VIII w Gminie

15 marca 2024 r. uczniowie klasy VIII naszego Zespołu, odwiedzili Urząd Gminy w Jasienicy, gdzie mieli okazję spotkać się z Dyrektorem Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli panią Urszulą Bujok. Pretekstem do spotkania był udział nauczyciela historii i WOS-u w projekcie pt. „Co Wy o nich wiecie ? " powstającego w Poznaniu Muzeum Historii Kobiet. Ponadto rozmawiano o pomyśle nadania Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Marii Wardasówny.

Podczas rozmów z Panią Dyrektor uczniowie mieli okazję dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat roli kobiet w społeczeństwie oraz ich obecności w różnych dziedzinach życia publicznego. Ósmoklasiści wykazywali się dużą wiedzą na ten temat oraz zaprezentowali postać wybitnej mieszanki Roztropic – Marii Wardasówny. Przestawili jej historię w kontekście inspirującej postaci dla młodych dziewczyn, które czasami nie wierzą w swoje możliwości.

Spotkanie było bardzo inspirujące i pouczające dla uczniów, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wskazówek do dalszych działań opartych o dużą wiedzę i doświadczenie Pani Dyrektor – Urszuli Bujok.

Jesteśmy pewni, że ta wizyta pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę o wiele aspektów formalnych i zmotywowała do działania propagujących sylwetkę Marii Wardas.

D. Skowron