Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

1 marca 2024 roku w „Drzewiarzu” w Jasienicy odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą placówkę reprezentowało sześcioro uczniów.

Jego celem od lat jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

II miejsce zajęła grupa młodsza w składzie: Aleksandra Cieślar, Dawid Król i Ksawery Walaszek.
Grupa starsza reprezentowana przez: Bartłomieja Muchę, Stanisława Białonia i Gabrielę Berek zdobyła również II miejsce.
Indywidualnie w kategorii młodszej Dawid Król zajął III miejsce.

Zwycięzcą indywidualnych zmagań konkursowych został Bartłomiej Mucha, który znalazł się na I miejscu podium. Ósmoklasista będzie reprezentował Gminę Jasienica na szczeblu powiatowym w kategorii szkół podstawowych -grup starszych.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie konkursu!

Justyna Wykręt