Dzień Liczby Pi

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi, dlatego 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.

W tym dniu uczniowie przygotowywali escapebooki o liczbie Pi, kolorowali spiralę, układali tangramy, tworzyli miasto Pi, oglądali ciekawostki o tej liczbie. Na koło matematyczne jeden z uczestników - Michał przyniósł na tą okazę tort  aby dostojnie świętować ten dzień.

Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najszybsze ułożenie rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Oto wyniki:

I miejsce klasa VI

II miejsce klasa VII

III miejsce klasa V

Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę!

Katarzyna Karatnik