Z wizytą w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

W dniu 19 marca 2024 roku uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do Teatru Śląskiego w Katowicach, by obejrzeć spektakl „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w reżyserii Roberta Talarczyka na motywach powieści Juliusza Verne’a.
      To prawdziwy teatr przygody i muzyki, który zabrał młodych widzów w niezwykłą podróż pociągiem, statkiem parowym, na grzbiecie słonia dookoła świata. Widzowie z zapartych tchem przez ponad 100 minut śledzili niecodzienne, zabawne losy dżentelmena z Londynu – Fileas’a Fogga.
      Bardzo oryginalną i dowcipną adaptację powieści przygotował Robert Górski – współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju, a o doskonałą oprawę muzyczną zadbał znajdujący się na scenie i uczestniczący w wydarzeniach zespół jazzowo – folkowy – Chłopcy Kontra Basia.
      Było kolorowo, wesoło i dydaktycznie, dlatego widownia owacją na stojąco przyjęła cudowny spektakl i niechętnie opuszczała gmach teatru.

Barbara Mikołajczyk

Katarzyna Karatnik