WARSZTATY „FAIR WEAR”

W czwartek, 04.04.2024., w naszej szkole odbyły się warsztaty zrównoważonej mody „Fair wear”, w których wzięły udział klasy 2, 3, 4 oraz 5. Przeprowadziły je, w ramach ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z teorii”, licealistki z bielskiego liceum im. M. Kopernika.
Uczniowie mogli dowiedzieć się jak zazwyczaj wygląda masowa produkcja ubrań dla dużych marek odzieżowych oraz o skutkach jakie ona niesie dla środowiska czy zdrowia ludzi.
Poznaliśmy także alternatywne rozwiązania dla nadmiernego konsumpcjonizmu i kupowania nadmiernych ilości czy złej jakości ubrań.
Podczas warsztatów uczniowie mogli także sami nadać „drugie życie” przyniesionym przez siebie koszulkom, które już były podniszczone lub leżały niechciane w szafie. W ruch poszły wyobraźnia oraz markery do odzieży. W ten sposób powstały niepowtarzalne kreacje.

Roma Tajduś