Wycieczka do Parku Śląskiego w Chorzowie

10.04.2024r. uczniowie klas IV i VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Chorzowa. W ramach programu ,,Z Parkiem Śląskim na Ty” uczniowie mieli okazję zwiedzenia Parku Śląskiego, wysłuchania wykładu o bioróżnorodności, wzięcia udziału w zespołowej grze terenowej, gdzie musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami do wykonania. Największą atrakcją okazała się przejażdżka kolejką linową ,,Elką”. Uczniowie mieli okazję podziwiać z gondoli malowniczą panoramę Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, udało im się wypatrzyć kilka gatunków zwierząt na wybiegach. Ostatnim elementem wycieczki były wartsztaty pt.,,Las w szkle”, w których uczniowie musieli wykazać się umiejętnością sadzenia roślin. Efekty ich pracy były zaskakujące, wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli piękne kompozycje.
         Uczniowie pełni pozytywnych wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do szkoły.

Justyna Wykręt

Klaudia Hałat