Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej przeprowadzono kolejną edycję Konkursu Wiedzy Olimpijskiej zorganizowanego przez Beskidzką Radę Olimpijską. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Raszka, Stanisław Bialoń oraz Igor Macura.

Rywalizacja, do której przystąpiła młodzież z 16 szkół  całego powiatu, przebiegała w dwóch etapach:

- I część: test ze znajomości tematyki olimpijskiej oraz udziału beskidzkich olimpijczyków w ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pytania dotyczyły także Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chamonix i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 1924 roku, a także udziału w nich polskich sportowców;

- II część -  sportowa obejmowała trzy konkurencje: rzut do kosza, skok obunóż z miejsca, bieg na 20 metrów.

Uczniowie naszego Zespołu w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej siódmoklasistka -  Julia Raszka zajęła 1 miejsce !

Gratulujemy!

Justyna Wykręt