Wyprawka Czytelnicza

Kampania Instytutu Książki ,, Mała książka – wielki człowiek” przypomina                 o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W związku z tym zostały przygotowane wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków, pierwszoklasistów. Dzieci w wieku od 3 – 6 lat mogą odebrać taką wyprawkę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy i zarazem zapisać się do Biblioteki.

We wtorek (18 października) nasi pierwszoklasiści otrzymali od Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu :
"Mała książka- wielki człowiek w naszej szkole.” W ich skład wchodzą:

,, Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej,  A. Fredry i innych

,, Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców oraz zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci związane z tekstami książki.

,,Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, który ma pomóc w nauce alfabetu i czytania.

Życzę  Wam  Uczniowie  pierwszej klasy dużo przyjemności płynącej z nauki samodzielnego czytania, wytrwałości w poznawaniu liter i składaniu ich w wyrazy i zdania. Tylko w ten sposób możecie dostać się do tajemniczego świata książek. Waszych Rodziców zapraszam na stronę kampanii: wielki – człowiek. pl

Danuta Kuś