Wrzesień 2023

Sprawozdanie z laboratorium przyszłości za wrzesień

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nauczyciele wraz z uczniami realizowali zajęcia wykorzystując pomoce z laboratorium przyszłości. Na lekcjach  chemii i  zajęciach rozwijających były przeprowadzane doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem empiriusza. Wirtualna rzeczywistość, która angażuje ucznia ,pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywację, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia. Poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy. Uczniowie klasy  siódmej po raz pierwszy korzystając z gogli i kontrolerów  przeprowadzali doświadczenia. Udało się we wrześniu przeprowadzić doświadczenia dotyczące badania właściwości substancji ,prawa zachowania masy ,rozdzielania mieszanin. Na zajęciach rozwijających uczniowie mogli w bezpieczny sposób przeprowadzić doświadczenia w wirtualnej przestrzeni .Pozostali uczniowie w fazie podsumowującej formułowali wnioski i rozwiązywali test .Uczniowie chętnie zgłaszają się do przeprowadzania doświadczeń i okazuje się ,że bardzo dużo wiadomości pozostaje w ich pamięci. Klasa ósma bez problemu korzystała z empiriusz podczas powtórzenia wiadomości z klasy siódmej. Natomiast na zajęciach plastyki pani Dagmara Skowron omówiła sprzęt do animacji jakim dysponuje szkoła czyli aparat fotograficzny, lampy do oświetlenia. Uczniowie są przygotowani do korzystania ze sprzętu wirtualnej rzeczywistości.

Małgorzata Kubieniec