Również w październiku kompetencje przyszłości były budowane.

Na lekcjach chemii uczniowie klasy ósmej  mogli, przeprowadzić wirtualnie doświadczenia, które pozwoliły przedstawić metody otrzymywania kwasów tlenowych i beztlenowych. Bardzo trudno w  sali lekcyjnej  przeprowadzić takie doświadczenie. Natomiast  empiriusz pozwala aby uczniowie mogli samodzielnie zapisać równania reakcji na podstawie obserwacji .Przestrzenne modele kwasów i anionów ułatwiają zrozumienie i opanowanie wzorów kwasów i ich dysocjacji jonowe.  Natomiast uczniowie klasy siódmej na lekcji chemii oraz zajęciach rozwijających badali własności metali, skład powietrza oraz przewodnictwo cieczy. Odpowiednio przeszkoleni uczniowie podczas przeprowadzania eksperymentów korzystając z aparatu fotograficznego wykonali zdjęcia.

Od 23 października przez pięć kolejnych dni Uczniowie naszego zespołu ochoczo wzięli udział w odkrywaniu swoich supermocy. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy brzmiało „Zostań królową/ królem swojego czasu”. W realizacji tego bardzo ciekawego projektu był wykorzystany aparat fotograficzny.

Małgorzata Kubieniec