LISTOPAD z laborartoriami przyszłości

W listopadzie w naszej szkole „Laboratorium Przyszłości” było wykorzystane nie tylko na zajęciach chemii .Podczas akademii  z okazji rocznicy „Odzyskania Niepodległości ”Panie: Karatnik i Skowron wykorzystały aparat fotograficzny, aby udokumentować piękne występy młodzieży.

Również konkursy takie jak :” Archimedes ”i Poznajemy THINKENCARD mogły być utrwalone za  pomocą zdjęć wykonanych przez uczniów. Wycieczki szkolne i warsztaty to też dobre okazja, aby aparat fotograficzny został wykorzystany.

W listopadzie uczniowie na zajęciach chemii korzystali z ”Empiriusza”. Uczniowie dzięki goglom VR poruszali się po realistycznie odwzorowanym laboratorium i zgodnie z poleceniami przeprowadzali wybrane doświadczenia. Uczniowie klasy siódmej sięgali po probówki i odczynniki ,których wygląd sugestywnie odwzorowuje te używane w prawdziwym laboratorium chemicznym. Udało się zbadać skład powietrza oraz otrzymać wszystkie jego składniki i  zbadać ich właściwości .Natomiast w klasie ósmej przedstawiliśmy doświadczalnie  jedną z ważniejszych reakcji neutralizacji. Wykorzystanie „Empiriusza” pozwala obserwować reakcje ,wyciągać wnioski . Jednocześnie pozostała część klasy ogląda przebieg doświadczenia na tablicy interaktywnej.

Małgorzata Kubieniec